Usługi
Poniższe usługi są realizowane z wykorzystaniem zasobów ogólnopolskiej infrastruktury PIONIER-LAB w zakresie wyzwania wskazanego przez zleceniodawcę. Mogą być świadczone pojedynczo lub w grupie kilku usług składających się na przeprowadzenie mikro eksperymentu albo programu preinkubacji.
- Konsultacje w zakresie potencjału rozwiązania (produktu lub usługi)
Usługa polegająca na konsultacjach w zakresie analizy potencjału rozwiązania, która może obejmować jedną lub więcej wymienionych aktywności:
- Konsultacje w zakresie identyfikacji potrzeb potencjalnych odbiorców lub rozwiązania ich problemów,
- Konsultacje w zakresie identyfikacja potencjalnych ryzyk i szans,
- Konsultacje w zakresie technologii (ocena wymagań jakościowych, ilościowych, technologicznych),
- Konsultacje dotyczące wstępnej weryfikacja rozwiązania wskazujące kierunek dalszych działań.
- Konsultacje w zakresie form ochrony przedmiotów praw własności intelektualnej (w ramach sieci usług PIONIER-LAB)
Usługa polegająca na konsultacjach w zakresie możliwości ochrony przedmiotów praw własności intelektualnej, w tym w szczególności wynalazków, wzorów użytkowych oraz wzorów przemysłowych. Usługa może polegać na:
- Wsparciu w budowie strategii ochrony własności intelektualnej,
- Badaniach stanu techniki poprzez przeprowadzenie poszukiwań w bazach i wyszukiwarkach literatury patentowej (np.: Espacenet (EPO), Patentscope (WIPO), DEPATISnet, Google Patents oraz e-wyszukiwarki Urzędu Patentowego RP), czy pomocy w opracowaniu dokumentacji zgłoszeniowej do UPRP.
- Projektowanie rozwiązań (produktu lub usługi) przy wykorzystaniu infrastruktury badawczej PIONIER-LAB
Usługa polegająca na przeprowadzeniu wszystkich lub tylko wybranych elementów procesu projektowego obejmującego:
- Przygotowanie planu działań pod kątem potrzeb klienta, zdiagnozowania problemu i propozycji rozwiązania,
- Przeprowadzenie indywidualnych warsztatów obejmujących analizę i propozycję wprowadzenia na rynek rozwiązania przy wykorzystaniu metody Design Thinking,
- Analizę korzyści i wahań potencjalnej grupy klientów pod kątem proponowanego rozwiązania metodą Value Proposition,
- Stworzenie modelu biznesowego dla projektowanego rozwiązania.
- Współorganizacja lub organizacja wydarzeń lub spotkań z wykorzystaniem ogólnopolskiej infrastruktury PIONIER-LAB z możliwością postprodukcji
Usługa polega na współorganizacji lub organizacji wydarzeń lub spotkań przy wykorzystaniu fizycznej przestrzeni i infrastruktury w 14 lokalizacjach w Polsce. Możliwe jest kompleksowe wsparcie w zakresie organizacji wydarzeń, od planowania po realizację, włącznie z wydarzeniami online.
- Sale Konferencyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny, systemy konferencyjne, połączenia internetowe o wysokiej przepustowości,
- Przestrzenie do networkingu umożliwiające efektywne interakcje i wymianę myśli między uczestnikami,
- Pokoje do warsztatów i szkoleń przystosowane do prowadzenia interaktywnych sesji i warsztatów,
- Pomoc w planowaniu wydarzeń, w tym logistyka, zarządzanie zaproszeniami i rejestracją uczestników,
- Dostarczanie sprzętu i wsparcie techniczne,
- Transmisja wideo w czasie rzeczywistym,
- Wsparcie w promocji wydarzenia.
- Organizacja wydarzeń sieciujących na zewnątrz i wewnątrz PIONIER-LAB
Usługa ta skupia się na organizacji wydarzeń sieciujących przedstawicielami różnych branż i dziedzin, zarówno w ramach społeczności konsorcjum PIONIER-LAB, jak wśród zewnętrznych partnerów. Celem jest nawiązywanie kontaktów, budowanie relacji, wymiana doświadczeń oraz wiedzy i tworzenie możliwości współpracy na styku nauki i biznesu.
Elementy Usługi:
Elementy Usługi:
- Networking na zewnątrz PIONIER-LAB: Organizowanie wydarzeń, które integrują członków konsorcjum PIONIER-LAB z ekspertami, przedsiębiorcami i naukowcami.
- Networking wewnątrz PIONIER-LAB: Organizowanie wydarzeń, które integrują członków konsorcjum PIONIER-LAB. Celem jest wzajemne poznanie się, wymiana doświadczeń i przykładów wykorzystania sprzętu.
- Proof of Concept przy wykorzystaniu infrastruktury badawczej PIONIER-LAB
Weryfikacja określonego pomysłu na rozwiązanie (produkt lub usługę) w celu wykazania jego wykonalności lub sprawdzenie, czy dana koncepcja rozwiązania ma praktyczny potencjał. Usługa polegająca na wykonaniu analizy technicznej powstającego Proof of Concept przy udziale ekspertów ekosystemu projektu PIONIER-LAB. Proof of Concept stanowi mniejszą realizację określonego obszaru projektu, jego pilotażową wersję, która ma pokazać możliwości wdrożenia. Efektem zrealizowanej usługi będzie ekspertyza odnosząca się założeń weryfikowanego rozwiązania.