Usługi

Aparatura budująca laboratorium Smart Kampus zbiera duże ilości danych: sensorycznych związanych z warunkami środowiskowymi lub obciążeniem instalacji energetycznej, statystycznych opisujących sposoby przemieszczania się użytkowników kampusu czy wykorzystanie zainstalowanej na nim infrastruktury oraz wiele innych. Dane te zbierane są w 13 lokalizacjach na terenie naszego kraju. Wykorzystanie danych w tak dużym wolumenie pozwala na prowadzenie prac badawczych związanych z szeroko pojętą analizą danych czy uczeniem maszynowym w wielu specjalizowanych dziedzinach. 

Zespół tworzący laboratorium Smart Kampus posiada unikalną wiedzę i umiejętności związane z wdrażaniem rozwiązań Internetu Rzeczy, a w szczególności rozwiązań z kategorii inteligentnego miasta. Bazując na tym doświadczeniu, możliwe jest uzyskanie pomocy czy przeprowadzenie całego cyklu prototypowania konkretnego rozwiązania dla występującego problemu. W przygotowaniu optymalnego rozwiązania, zespół ma do dyspozycji odpowiednie zaplecze warsztatowe oraz infrastrukturalne, pozwalające na przetestowanie kilku rozwiązań w drodze do znalezienia najbardziej wartościowego dla zamawiającego.

Środowisko Smart Kampus zbudowane jest z wielu elementów. Istnieje pula urządzeń, które mogą zostać wypożyczone w celu przeprowadzenia własnych prac badawczych w innej lokalizacji bądź przetestowania danej technologii. Pozwala to na weryfikację, czy dane rozwiązanie techniczne spełni stawiane przed nim oczekiwania bez konieczności kupowania kosztownej aparatury.

Wydzielona część infrastruktury budowanej w ramach laboratorium Smart Kampus udostępniona jest w formie żywego laboratorium (living lab). Możliwe jest wykorzystanie już zainstalowanej aparatury w celu rozwoju własnego rozwiązania, prowadzenia prac badawczych czy zebrania odpowiednich danych. Mnogość lokalizacji, które wspólnie budują laboratorium Smart Kampus pozwala na przeprowadzenie tego typu prac równolegle na kilku kampusach w kraju.